• Winners of the 2nd Day of the SAMBO Cup of the President of Tatarstan

Winners of the 2nd Day of the SAMBO Cup of the President of Tatarstan

Competitions
7 October 2018 Aleksandr Solomahin

Women

52 kg

1. POLIKARPOVA Anastasia (RUS)

2. ZHARSKAYA Maryna (BLR)

3. STEPANOVA Nataliia (RUS)

3. LOTKOVA Vera (RUS)

60 kg

1. KOSTENKO Yana (RUS)

2. PRAKAPENKA Ekateryna (BLR)

3. BURTSEVA Svetlana (RUS)

3. IONESCU Codrina (ROU)

68 kg

1. SHCHERBAKOVA Anna (RUS)

2. ZHILINSKAYA Anzhela (BLR)

3. JANDRIC Ivana (SRB)

3. SAYAPINA Violetta (RUS)

80 kg

1. TSIMASHENKA Sviatlana (BLR)

2. GORISSEN Sacha Yvonne (NED)

3. KUSANOVA Zhanara (RUS)

3. BRU Chloe (FRA)

+80 kg

1. KALIUZHNAYA Katsiaryna (BLR)

2. LUKASHOVA Nadezhda (RUS)

3. KANDRATIEVA Maria (BLR)

3. LYANICHENKO Yulia (RUS)

Men

57 kg

1. KHERTEK Sayan (RUS)

2. ABU Amanzhan (KAZ)

3. AIDYNBAY Kaiyrberdi (KAZ)

3. MURASHKIN Eduard (RUS)

68 kg

1. KLETCKOV Nikita (RUS)

2. HASANOV Emil (AZE)

3. ERNAZAROV Sarbon (UZB)

3. MEZHLUMYN Gayk (RUS)

82 kg

1. OSLOBANU Sergiu (MDA)

2. KURZHEV Ali (RUS)

3. KOKOVICH Ilya (RUS)

3. GRIGORYAN Davit (ARM)

100 kg

1. RESKO Viktors (LAT)

2. OSIPENKO Victor (RUS)

3. FREDOU Romaric (FRA)

3. RIZVANOV Magomed (RUS)

+100 kg

1. HAPTCEV Artur (RUS)

2. HERBRETEAU Gabriel (FRA)

3. OSIPENKO Artem (RUS)

3. BORYUSHKIN Nikita (RUS)

Combat SAMBO

52 kg

1. ChYLBAK Arzhaan (RUS)

2. LAMANOV Vladimir (RUS)

3. MONGUSH Omak (RUS)

3. BELEEV Radmil (RUS)

62 kg

1. KOVALENKO Alexandr (RUS)

2. SALIKOV Alexander (RUS)

3. SUPYGALIEV Kazbek (KAZ)

3. VALLOT Maximilien (FRA)

74 kg

1. PESLYAK Alexey (RUS)

2. BUDAKOV Nial (RUS)

3. SERGEEV Sergey (RUS)

3. BAGHYAN Vladislav (RUS)

90 kg

1. CHOLOJAN Amiran (RUS)

2. SHAGABUTDINOV Rustam (RUS)

3. SHABALOV Victor (RUS)

+100 kg

1. KUBANOV Oleg (RUS)

2. LEVASHOV Dmitri (RUS)

3. FROLOV Ivan (RUS)

3. SULTANOV Ramil (RUS)



comments powered by HyperComments
This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website More info Got it!