• Winners and prize-winners of the second day of the European Sambo Championships among Youth and Juniors 2015

Winners and prize-winners of the second day of the European Sambo Championships among Youth and Juniors 2015

Competitions
18 April 2015 Sergei Grishin

Juniors (W)

Weight category under 48 kg

1. KAPAEVA Anfisa (BLR) 

2. KULISHKINA Viktoria (RUS)

3. ARABOV Cristina (MDA) & BORISOVA Stela (BUL)

Weight category under 60 kg

1. MUKHTAROVA Gulfia (RUS)

2. IVANCHIK Yuliya (BLR) 

3. AHMED Midiya (BUL) & PARFEHIUK  Nataliia (UKR)

Weight category under 72 kg

1. VALTER Hedviga (SRB) 

2. SMUHUNOVA Valeryia (BLR)

3. VASILEVA Karina (BUL) & LICHMAN Kseniia (RUS)

Weight category over 80 kg

1. USOVA Kristina (RUS) 

2. SLAPELYTĖ Agnė (LTU)

3. PLATISA Milica (SRB) & DIDYK Alla (UKR)

Juniors (M)

Weight category under 52 kg

1. YAVRUMYAN Rudolf (RUS)

2. KALOIAN Sasha (UKR) 

3. MIRASHVILI Giorgii (GEO) & KRASINSKI Maksim (BLR)    

Weight category under 68 kg

1. TCHOVELIDZE Tornike (GEO)

2. HARKOV Ivan (BUL) 

3. TSISHKAVETS Ivan (BLR) & VOROBEV Mikhail (RUS)

Weight category under 90 kg

1. PETROSYAN Edik (ARM) 

2. GOGIA Irakli (GEO)

3. VASILEV Aleks (BUL) & ABDULLAEV Sultan (RUS)

Weight category over 100 kg

1. ZVERIEV Sergii (UKR)

2. MGOEV Dzamal (RUS) 

3. GELADSHVILI Giga (GEO) & ZAKHARENKA Ivan (BLR)

Youth (W)

Weight category under 44 kg

1. MIKHEEVA Anastasiia (RUS)

2. STARALAUNIKAVA Anhelina (BLR) 

Weight category under 56 kg

1. IAMILOVA Liubov (RUS)

2. IONESCU Codrina (ROU)

3. NETSVIT Vladyslava (UKR) & HARELIKAVA Vera (BLR)

Weight category under 70 kg

1. TZVETKOVA Boryana (BUL)

2. MOSKALOVA Kateryna (UKR)

3. KOSTENKO Elizaveta (RUS) & KOVACS Dora (ROU)

Weight category over 75 kg

1. ROMANENKO Daaria (RUS)

2. YAKUBOVICH Tatsiana (BLR)

3. SLOBODIANIUK Anna (UKR) & PAVLOVA Viktoria (BUL)

Youth (M)

Weight category under 52 kg

1. DUNYAMALIYEV Rashad (AZE)

2. LATSABIDZE Enveri (GEO)

3. KHARIN Aleksei (RUS) & SARGSYAN Haruryun (ARM)

Weight category under 65 kg

1. KURDIANI Jambul (GEO)

2. PUTILIN Oleksii (UKR)

3. MARKARIAN Gejrgios     (GRE) & ZHUCHOK Uladzislau (BLR)

Weight category under 81 kg

1. KRIVCHACH Sergii (UKR)

2. NALBANDYAN Davit (ARM) 

3. GOGOLADZE Imeda (GEO) & KAUSHEUNY Artsem (BLR)

Weight category over 81 kg

1. RAZMADZE Daviti (GEO)

2. AKIMENKO Aleksejs (LAT)

3. IVANOV Veselin (BUL) & TACHKOV Ivan (RUS)



comments powered by HyperComments