• Results of the First Day of the World Masters Sambo Championships 2016 in Croatia

Results of the First Day of the World Masters Sambo Championships 2016 in Croatia

Competitions
21 October 2016 Sergei Grishin

Results of the First Day of the World Masters Sambo Championships 
Porec, Croatia, October, 21

M4 50-54 years

62 kg

1. DIUBANOV Vasily (RUS)
2. ZHAROV Valeriy (RUS)
3. PARKHOMENKO Valeriy (UKR)

68 kg

1. SIKOEV Iurii (RUS)
2. UMETALIEV Erkinbek (KGZ)

74 kg

1. KASETA Albertas (LTU)
2. GUSAROV Viacheslav (RUS)
3. KUZMICEV Aleksandr (RUS)
3. SABIROV Yurii (UKR)

82 kg

1. IGRUSHKIN Nikolai (RUS)
2. ZAYTZEV Alexander (RUS)
3. JANONIS Rimantas (LTU)
3. KLARICH Zlatko (CRO)

90 kg

1. MINNEGALIMOV Damir (RUS)
2. LAPSHYN Sergiii (UKR)
3. DUSHKEVYCH Vladislav (UKR)
3. PETROV Sergey (RUS)

100 kg

1. PAULAUSKAS Aidas (LTU)
2. SOYLU Eyup (GER)
3. OHLOBLIN Volodymyr (UKR)
3. URBAEV Abdygapar (KGZ)

+100 kg

1. COLIN Thierry (FRA)
2. LAPSHYN Volodymyr (UKR)
3. EGAMBERDIYEV Sunatkul (KAZ)
3. PAPUSHENKO Ivan (UKR)

M5 55-59 years

62 kg

1. MUSSABEKOV Almas (KAZ)
2. MELEKHIN Sergey (RUS)
3. DYULGER Fedor (RUS)
3. BIRYUKOV Mykola (UKR)

68 kg

1. SHVETS Ivan (RUS)
2. YUZHAKOV Vitalii (UKR)
3. KURMASHEV Kazbolat (KAZ)
3. KOZLOV Anatoliy (UKR)

74 kg

1. VASIAGIN Eugene (RUS)
2. LISICHKIN Andrei (RUS)
3. ZHUMABAEV Azatbek (KGZ)
3. POVKH Volodymyr (UKR)

82 kg

1. GOLUBEV Mikail (RUS)
2. SOLIN Igor (RUS)
3. KONVERTSEV Arkadii (UKR)
3. AMRENOV Seilkhan (KAZ)

90 kg

1. DUMBAUSKAS Juozas (LTU)
2. NESHEV Krasto (BUL)
3. ISAEV Magomed (RUS)
3. RUBEL Leonid (RUS)

100 kg

1. SLOBODENYUK Vladimir (RUS)
2. RANGAIEV Oleksandr (UKR)
3. BRAMONTOV Sergei (KAZ)
3. CHOLEV Atanas (BUL)

+100 kg

1. TURAEV Bakhtiyor (UZB)
2. FOMYCHOV Anatolii (UKR)
3. BAGATELLIA Boris (RUS)
3. GAGISHVILI Elgudzha (RUS)

M6 60-64 years

68 kg

1. NORTH Sandy (USA)
2. VENHER Oleksandr (UKR)
3. CHERVONYI Igor (RUS)

74 kg

1. KULIESHKOV Iurii (UKR)
2. KORZHUKOV Vladimir (RUS)
3. KHALAEV Mollagasan (RUS)
3. WILHELM Leonid (GER)

82 kg

1. SHVETS Ivan (UKR)
2. EFREMOV Vladimir (RUS)
3. NURJANOV Bazarbay (UZB)
3. HERBERT Nicolaas (NED)

90 kg

1. KHADZHYIEV Zhelal (UKR)
2. GOLIK Nikolai (RUS)

100 kg

1. CURU Piotr (MDA)
2. ZABALDUEV Viktor (RUS)

+100 kg

1. AKHMEDOV Gazimagomed (RUS)
2. IVANENKO Volodymyr (UKR)
3. STEPANCHUK Petro (UKR)
3. SLAVIN Mark (RUS)

M7 65 years and under

68 kg

1. HANTEV Iliya (BUL)
2. KLIMANOV Nikolai (RUS)
3. KOROLKOV Igor (UKR)

82 kg

1. MALKOV Vladimir (RUS)
2. KOPYLCHENKO Viktor (UKR)
3. SEIDAGALAMULY Orynbek (KAZ)

90 kg

1. VEKLICH Anatoliy (KAZ)
2. FEDOTOV Gennady (RUS)
3. DUPLIAKIN Oleksandr (UKR)
3. SADUIKIS Stasys (LTU)

+100 kg

1. DOKTOROV Ivan (BUL)
2. RYSOV Abakar (KGZ)
3. IVANOV Anatoly (RUS)
3. MAKHIN Anatoly (RUS)



comments powered by HyperComments