• All the medalists of the second day of the World sambo Championship among masters in Ashdod

All the medalists of the second day of the World sambo Championship among masters in Ashdod

Competitions
24 October 2015 Sergei Grishin

Men 35-39 

62 kg

        1. NAZAROV Murodullo UZB

        2. VOLODIN Andrey RUS

        3. ZHANGALIYEV Kanat KAZ

        3. VOLOZHANIN Ruslan ISR

 68 kg

        1. KAUFMAN Eduard RUS

        2. PLISOV Oleg RUS

        3. FOMICHEV Alexey RUS

        3. ABDRAIMOV Kubat KGZ

 74 kg

        1. ISAEV Evgenii RUS

        2. DARLING Derrick matthe USA

  82 kg

        1. ARYKPAEV Midin KGZ

        2. MUSATOV Kirill RUS

        3. DELIKATNYI Dmytro UKR

        3. GADZHIEV Rafail RUS

  90 kg

        1. ANTONYUK Igor RUS

        2. MASHTAKOV Sergei RUS

        3. SAMODUROV Igor RUS

        3. HRABOVSKYI Serhii UKR

   100 kg

        1. AIMAGAMBETOV Bairam KAZ

        2. KADOSH Pini ISR

        3. BEREKO Alexey RUS

        3. KHOLMIRZAEV Ernazar UZB

      + 100 kg

  1. MBIAMOU MBUTCHA Aime CMR

      Men 40-44

     62 kg

        1. GIOEV Timur RUS

        2. ALTYBAYEV Samat KAZ

     68 kg

  1. KUSSAINOV Kaisar KAZ

     74 kg

        1. ERMILOV Sergei RUS

        2. TULEGENOV Malik KAZ

        3. TIKHONOV Roman RUS

        3. SHABARCHIN Sergey RUS

     82 kg

        1. ALFEROV Aleksandr RUS

        2. ARZAMASOV Roman RUS

        3. VIDI Vitaly RUS

        3. ISAKOV Anatolii RUS

      90 kg

        1. NOVIKOV Vladimir RUS

        2. KAVALIAUSKAS Valdas LTU

        3. KHABAKHU Azamat RUS

        3. DROZHNIAK Igor ISR

       100 kg

        1. PINEGIN Iurii RUS

        2. BAKESHOV Berik KAZ

        3. KALAUBEKOV Dossan KAZ

        3. MURTAZALIEV Muntar MDA

        

     + 100 kg

        1. DAVITASHVILI Aleksi GEO

        2. BOTIKOV Andrey RUS

        3. NALCHADJAN Ruslan MDA

        3. POSTICA Grigore MDA

      Men 45-49

      62 kg

        1. YASHIN Konstantin RUS

        2. KARAKANOV Marat KAZ

        3. KROLIKOV Yury RUS

        3. GALIMOV Irek RUS

      68 kg

        1. ALIBEGASHVILI Gigla GEO

        2. POLIKEVICIUS Svajunas LTU

        3. IASHIN Iurii RUS

        3. SLYOZ Aleksandr ISR

      74 kg

        1. KHORZOV Nikolai RUS

        2. GYSAROV Viacheslav RUS

        3. MAMONTOV Oleksandr RUS

        3. GROMOV Mikhail RUS

     82 kg

        1. MAMEDOV Kamran RUS

        2. RAMAZANOV Ramazan RUS

        3. OGIBALOV Valery RUS

        3. NECHYPORENKO Mykola UKR

     90 kg

        1. VLASOV Dmitrii RUS

        2. MATVEEV Sergey RUS

        3. SOLODOVNIKOV Aleksandr RUS

        3. ZENTELIS Saulius LTU

     100 kg

        1. BELIAEV Victor RUS

        2. ZHUKOV Mikhail RUS

        3. KHAIT Oleg ISR

        3. URBAEV Abdygapar KGZ

      + 100 kg

        1. MAGDIEV Timur RUS

        2. UZUN Ilia MDA

        3. OBCARSKAS Linas LTU

        3. LESCOMBE George GBR



comments powered by HyperComments